Koučing

Čo je koučing a ako prebieha?

„Koučing generuje a zároveň vyžaduje oveľa pozitívnejší prístup k sebe a k druhým. Koučing je uvoľňovanie ľudského potenciálu.“
Sir John Whitmore

Počas koučovacieho stretnutia vám kouč pomáha nájsť odpovede na váš problém. Každý problém je príležitosť, aby sme sa niečo nové naučili, zvládli a posunuli sa ďalej. Kouč vás počúva, dáva vám otázky a sprevádza vás tak, aby ste objavili vlastné vnútorné zdroje a našli riešenie, ktoré je pre vás najlepšie.

Kedy využiť kouča

Využite náš Life alebo Business koučing ak:

  • vidíte priestor medzi tým, kde ste a kde chcete byť,
  • hľadáte individuálne možnosti rozvoja vašich zamestnancov,
  • chcete po rozvojovom tréningu posilniť prenos nových poznatkov do praxe,
  • hľadáte zmenu či svoje smerovanie,
  • chcete posilniť sebavedomie,
  • riešite problémy vo vzťahoch či práci,
  • chcete pracovať na svojich snoch alebo sa zbaviť zlých návykov.

Čo môžete koučingom získať?

Dosahujete vaše ciele rýchlejšie

Vďaka objaveniu vlastných vnútorných zdrojov a motivácie dosahujete svoje ciele efektívnejšie.

Zvyšujete svoj pocit blaha v živote

Ste spokojnejší, pretože sa pozeráte na vašu situáciu z rôznych uhlov pohľadov, nachádzate vlastné riešenia a máte svoj život pevne v rukách.

Posilňujete odolnosť voči stresu

Prirodzene sa z vás stáva človek, ktorý rieši svoje problémy a má ujasnené priority, to vám pomáha budovať odolnosť a znižovať stres vo svojom živote.

Budujete svoje sebavedomie

Vďaka lepšiemu sebapoznaniu, aktivácii vnútorných zdrojov, dosahovaniu svojich cieľov a prevzatiu zodpovednosti sa zvyšuje vaše sebavedomie a vnímanie vlastnej hodnoty.

Máte záujem o koučing?

Vyplňte krátky formulár a zistite viac

Referencie

Oceňujem trpezlivý a ľudský prístup

Pred koučingom so Simonou som nemala žiadne špeciálne očakávania, nakoľko som o koučingu vedela len málo a netušila som, čo všetko mi prinesie. Hneď po prvom sedení som si uvedomila, že všetky odpovede a riešenia na situácie, ktoré rozoberáme, si nesiem v sebe, treba to iba dostať von, s čím mi Simona nesmierne pomáha. Vďaka sedeniam s ňou som identifikovala kľúčové stránky (nielen) v pracovnej oblasti, na ktorých chcem pracovať. Jej profesionálny, ale zároveň trpezlivý a veľmi ľudský prístup zabezpečil, že od prvej chvíle som vedela byť úplne otvorená a každým sedením na sebe pozorujem zmeny, ktoré však nevnímam iba ja, ale aj moje (hlavne pracovné) okolie.

Janka_Kostovcakova_foto

Janka Kostovčáková

Events & Office Manager, Nexteria